June 30, 2010

Українці протестують в Парижі:.: Politics :.: Он-лайн статті :.: Український Тиждень

.. а завтра? :.: Politics :.: Он-лайн статті :.: Український Тиждень



Українці протестують в Парижі

“Європі — так, СРСР — ні”. Під таким гаслом, сформульованим українською та французькою мовами, відбулася демонстрація протесту проти порушень української Конституції в Парижі. День видався спекотний. Безжурні парижани та гості французької столиці звично розбирали листівки з поясненнями від організаторів. Площа Прав людини, де зібралися цієї неділі українці, традиційно збирає різноманітні протестні акції.
- Співчуваю, Росія вас так просто не відпустить, - підійшов поспілкуватися один з завсідників цього своєрідного французького Гайд-парку. - Та й тутешні політики не такі сміливці, аби захищати чужу свободу.
Український протестний захід підтримали представники прибалтійських громад. Керівник Будинку Балтійських держав Йоланта Войчайтіс розповіла, що давно цікавиться українськими справами.
- Я хотіла б, щоб право українців на незалежність було нарешті визнано, по-справжньому, - пояснила вона свою позицію. - То правда, що нам, - литовцям, естонцям та латвійцям, - було легше. Ми не маємо з росіянами спільної релігії, подібного алфавіту та спорідненої мови. Історично та культурно ми є ближчими до скандинавських країн. Але, хоч як не важко нині українцям, головне — це не впадати в відчай. Я народилася в Австралії, де литовців було лише 10 000. Поза тим, ми домоглися відставки прем’єр-міністра лейбориста через те, що він заперечував, публічно, право балтійських націй на незалежність.
Під час акції організатори збирали підписи під зверненням Європейського конгресу українців до Президента, Верховної ради та уряду України. З вимогами припинити порушення Конституції, відмовитися від пролонгації угоди про Чорноморський флот, спростувати заяву Януковича в Страсбургу стосовно Голодомору, припинити утиски свободи слова...
- Ми зібралися тут, щоб дістати підтримку з боку представників громадської думки Франції, - звернулася до учасників та до випадкових спостерігачів заходу голова Репрезентативного Комітету Українських організацій Франції Наталка Пастернак. - Ми хочемо, щоб світове товариство усвідомило, що демократична держава Україна в небезпеці.

June 29, 2010

The Soviet Story

The Soviet Story



June 27, 2010

Фото – Корреспондент

Фото – Корреспондент

Українці встали на захист свободи слова і свободи зібрані


(44 фотo)14 июня, 17:02

У понеділок, 14 червня, в п'ятнадцяти містах України пройшли акції-флешмоби проти прийняття законопроекту № 2450 Про порядок організації і проведення мирних акцій, який, на думку активістів громадських організацій і правозахисників, обмежує гарантоване Конституцією та міжнародними нормативними актами право на свободу зборів. У Києві протест пройшов у формі символічної анімації з людей на Майдані Незалежності, а потім перемістився до стін погоджувальної ради Верховної Ради, де учасники акції озвучили свої вимоги спікеру парламенту Володимиру Литвину та іншим народним депутатам. Мітинг на захист права мітингувати - у фотогалереї Кореспондент.net.

Представника Фонду Аденауера, якого затримали в Борисполі, вже впустили в Україну » Новини України – Кореспондент

Представника Фонду Аденауера, якого затримали в Борисполі, вже впустили в Україну » Новини України – Кореспондент

Представника Фонду Аденауера, якого затримали в Борисполі, вже впустили в Україну

Сьогодні, 12:48
   

Керівник українського представництва Німецького фонду Конрада Аденауера Ніко Ланге повідомив про те, що сьогодні вночі йому було дозволено в'їзд в Україну.
Ланге стверджує, що співробітники аеропорту Бориспіль, що затримали його в суботу, 26 червня, близько 14:00, відпустили лише близько 00:30 неділі, 27 червня.
Представник фонду зазначив, що проблему вдалося вирішити завдяки сприянню посольств Німеччини та Бельгії. При цьому, за його словами, українська сторона назвала інцидент непорозумінням.  Як повідомлялося, в суботу, 26 червня, Ніко Ланге, що прилетів рейсом з Парижа, затримали в аеропорту Бориспіль без пояснення причин.

За матерiалами: DW
УНІАН

June 26, 2010

Bill O'Reilly: Stratfor.com Intel Briefing - Stratfor.com: Germany and Russia Move Closer

Bill O'Reilly: Stratfor.com Intel Briefing - Stratfor.com: Germany and Russia Move Closer

Stratfor.com: Germany and Russia Move Closer


June 22, 2010
German Foreign Minister Guido Westerwelle will brief French and Polish officials on a joint proposal for Russian-European "cooperation on security," according to a statement from Westerwelle's spokesman on Monday. The proposal emerged out of talks between German Chancellor Angela Merkel and Russian President Dmitri Medvedev earlier in June and is based on a draft Russia drew up in 2008. Russian Foreign Minister Sergei Lavrov will be present at the meeting. Peschke said, "We want to further elaborate and discuss it within the triangle [i.e., France, Germany and Poland] in the presence of the Russian foreign minister."

On the surface, the proposal developed by Merkel and Medvedev appears primarily structural. It raises security discussions about specific trouble spots to the ministerial level rather than the ambassadorial level, with a committee being formed consisting of EU foreign policy chief Catherine Ashton and Russia's foreign minister.

June 24, 2010

New Ukrainian Foundation Puts People First - Radio Free Europe / Radio Liberty © 2010

New Ukrainian Foundation Puts People First - Radio Free Europe / Radio Liberty © 2010

New Ukrainian Foundation Puts People First

Ukraine's Orange Revolution was a major democratic transition, but  many Ukrainians are disenchanted with democracy.
Ukraine's Orange Revolution was a major democratic transition, but many Ukrainians are disenchanted with democracy.
May 25, 2010
By Taras Kuzio
Ukraine finally emerged as a democracy six years ago following mass protests that became known as the Orange Revolution. The human rights think tank Freedom House has rated Ukraine as "Free" since 2005, making it the only CIS country to sustain this annual ranking over a period of years.

To date, Ukraine has held four elections that were assessed by OSCE observers as "free and fair." It has also been given credit for vibrant media pluralism.

But not everything is in good democratic order in Ukraine.

Public trust in state institutions is at an all time low, corruption levels have risen over the last five years, corruption flourishes within the judicial system and the prosecutor's office, politics has become more brittle and fractured, and Ukrainian citizens are disenchanted with their leaders and with democracy.

June 11, 2010

Новини України proUA.com - Олег Бахматюк: Я знаю, как привлечь в страну млрд.

Новини України proUA.com - Олег Бахматюк: Я знаю, как привлечь в страну млрд.

Олег Бахматюк: Я знаю, как привлечь в страну $25 млрд.

Беседовала ТАТЬЯНА МОКРОТОВАРОВА, Комментарии / 11.06.2010 13:03
О том, какие условия необходимы для развития этого интереса и как Украина может заработать на мировом продовольственном кризисе, «k:» рассказал председатель совета директоров Avangardco IPL Олег Бахматюк
Выход «Авангарда» на ІРО аналитики оценили как успешный, но уже через несколько дней после размещения биржевые котировки акций начали падать. Насколько оправдались ваши ожидания от ІРО?
Мы удовлетворены выходом на ІРО. И дело не только в экономическом эффекте. Это первый за последние два с половиной года выход украинской компании с размещением на Лондонской фондовой бирже. Во время подготовки к этому мероприятию мы общались с представителями более чем 100 крупнейших фондов из 14 стран континентальной Европы. 90% из них подали заявку на капиталовложение. Считаю, что они поверили не только в нас, но и в Украину в целом. Что касается снижения котировок, то это произошло из-за падения рынка как такового и не было связано с объективными финансовыми показателями компании. На падении рынка четко проявляются сектора, которые являются наименее рискованными и наиболее привлекательными для инвесторов. Аграрный сектор именно такой. Как известно, «Тройка Диалог» реализовала опцион green shoe (green shoe — опцион на выкуп определенного пакета акций по цене размещения, выполняет роль страхового запаса, который может быть использован частично или полностью для поддержки акций во время первого месяца размещения. — Ред.) на 2,15% акций «Авангарда».

June 10, 2010

Правозахисники: влада намагається збирати інформацію радянськими методами | Україна | Deutsche Welle | 10.06.2010

Правозахисники: влада намагається збирати інформацію радянськими методами | Україна | Deutsche Welle | 10.06.2010

Правозахисники: влада намагається збирати інформацію радянськими методами



Правозахисники Харківської правозахисної групи застерігають, що влада намагається впровадити в життя радянську практику збору інформації про громадське життя.

«Про призначення відповідальних за надання інформації» - так називається наказ керівництва одного з районів Києва, скерований до всіх закладів освіти. Як сказано в документі, на виконання доручення мера Києва щодо посилення уваги керівництва Адміністрації президента України до інформації, яка стосується міської влади, а також для підвищення якості інформаційно-аналітичних матеріалів відтепер педагогам слід оперативно інформувати про будь-які громадські заходи, з приміткою кого саме.
Цей наказ педагоги передали Харківській правозахисній групі. «Думаю, що разом з відомою історією про прихід працівника СБУ до ректора Українського католицького університету з вимогою підписати листа, не залишаючи копії про ознайомлення з ним, а тоді багато ректорів такий лист підписали, – це доволі тривожний сигнал того, що держава встановлює механізм стеження за громадським життям, що є абсолютно неприйнятним» - прокоментував Deutsche Welle наміри властей правозахисник Євген Захаров.
Спершу – інформування, потім – заборони
На думку співголови Харківської правозахисної групи, за такими розпорядженнями про інформування можуть слідувати й заборони: «Сама практика такого збору інформації дуже нагадує практику радянських часів. Це, фактично, відтворення старих рудиментів, що не може не насторожувати й не хвилювати». На переконання правозахисника, для громадського життя головне – це вільний дискурс, можливість вільно висловлювати свої погляди і своє ставлення до того, що відбувається.
Це стосується також вільних зібрань для висловлювання своїх думок і протестів. «Тобто тут заторкнуті всі фундаментальні свободи: свобода слова, свобода інформації, свобода мирних зібрань, свобода поглядів – все це, фактично, обмежується. І ніяк не можна сказати, що це обмеження є обґрунтованим і пропорційним», - каже співголова ХПГ.
За його словами, для того, щоб протидіяти таким речам, потрібна громадська активність. Як приклад, він наводить акцію молодіжних організацій щодо недопущення катувань у міліції, пов’язану із загибеллю студента в Шевченківському райвідділі МВС. Ця акція пройшла у 18 містах і мала певний резонанс, підкреслює Євген Захаров: «Ідеться саме про таке: щоб люди були громадянами, висловлювали своє ставлення, нічого не боялися. І якщо це буде так, то хай збирають про це інформацію, якщо їм це потрібно».
Автор: Ольга Веснянка
Редактор: Христина Ніколайчук

June 6, 2010

Ukranian News - Naftohaz Ukrainy Settles Accounts With Gazprom For May Gas Supplies

Ukranian News - Naftohaz Ukrainy Settles Accounts With Gazprom For May Gas Supplies

Naftohaz Ukrainy Settles Accounts With Gazprom for May

14:32, Friday, June 4, 2010
As Ukrainian News earlier reported, Naftohaz Ukrainy and Gazprom on April 21 signed an additional agreement to the gas contracts between them of 19 January 2009. Naftohaz Ukrainy and Gazprom retained the "take or pay" condition in the gas contracts and the gas price formula.
The gas price for Ukraine was higher than USD 305 per thousand cubic meters in the January-to-March quarter of 2010. For the second quarter the price was expected at USD 330 per thousand cubic meters but with account of the new arrangements it now makes some USD 236 per thousand cubic meters.

Ukraine Not Planning To Recognize Independence Of South Ossetia

Ukranian News - Ukraine Not Planning To Recognize Independence Of South Ossetia

Ukraine Not Planning To Recognize Independence of South Ossetia


Ukraine does not intend to recognize the independence of South Ossetia and Abkhazia. President Viktor Yanukovych announced this at a press conference.

"According to international laws and norms, any violation of the integrity or one country or another is prohibited. We do not have the right to welcome these processes in the world ... talk less of recognizing them. I have never recognized [the independence of South Ossetia and Abkhazia], and you will not find [this] in any of my interviews," Yanukovych said.

Abkhazia's President Sergei Bagapsh recently expressed confidence that Ukraine will recognize the independence of Abkhazia.

As Ukrainian News earlier reported, Foreign Affairs Minister Kostiantyn Hryschenko said in mid-May that Ukraine favored preservation of Georgia's territorial integrity.

Ukraine is Not Yet Lost « Geopolitics

Ukraine is Not Yet Lost « Geopolitics

Ukraine is Not Yet Lost

Since this winter’s presidential election, in which pro-Russian Victor Yanukovich emerged the victor, Ukraine has experienced a massive turnaround. Its politics, security policy, cultural and language policies and energy policy all look toward Moscow for guidance. U.S. and European commentators have begun to speak about the loss of Ukraine. Alexander J. Motyl of Rutgers University recently wrote that “for the first time in 20 years, Ukraine’s disappearance as a state is imaginable.” One thing is increasingly clear: Hopes for Ukraine’s NATO membership in the foreseeable future have been dashed.

For the U.S. and the countries of NATO and the European Union, no aspect of Ukraine’s “Russianization” is more acute than that in the energy sector. The trans-Atlantic community has lived through four energy crises spurred by Russian attempts to exert control over Ukraine’s energy sector. Two of those involved gas cutoffs for EU consumers in the dead of winter.
Last month, Russian Prime Minister Vladimir Putin made a public offer to Ukraine to merge the two countries’ energy systems under the control of Gazprom, Russia’s state-controlled behemoth energy monopoly. The underlying message from Moscow was that Ukraine and Western countries could avoid future energy crises by giving in to Russia’s demands. But, on May 14, Mr. Yanukovich rejected Mr. Putin’s offer, saying only a 50-50 arrangement would be acceptable. In an interview with the BBC on the same day, he made it clear that Ukraine is holding out for investment in its energy sector from Western companies.